FAQ

1Co to jest systemy AHD?

AHD (Analog High Definition) to innowacyjna technologia w rozwiązaniach CCTV która oferuje bardzo wysoką jakość przesyłu sygnału HD w rozdzielczościach do 8MP. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu transmisji video obraz w jakości HD można przesyłać na odległość 500m za pomocą kabla koncentrycznego i 300m za pomocą kabla UTP praktycznie bez strat, ponieważ system AHD w porównaniu do standardowych rozwiązań posiada większą zdolność zwalczania zakłóceń elektrycznych co zapewnia stabilną transmisję wideo przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu. Jest to możliwe dzięki niskiemu współczynnikowi zniekształceń przesyłanego sygnału. System AHD w przeciwieństwie do kamer IP nie wymaga infrastruktury sieciowej co w wielu przypadkach pozwala obniżyć koszy instalacji i cechuje się pozbawioną opóźnień transmisją danych. Oznacza to, że materiał jest przekazywany w czasie rzeczywistym a jakoś obrazu jest taka sama na wyjściu kamery jak i na wejściu rejestratora.

Kamery AHD marki DNR posiadają system 4 in1. Oznacza to, że kamera może pracować w trybie AHD, TVI, CVI i CVBS czyli jako standardowy analog. Zaletą takiego rozwiązania jest uniwersalność dająca możliwość wykorzystania jednego modelu kamery do rejestratorów zarówno z technologią AHD jak i TVI, CVI oraz starszych rozwiązań analogowych.

2Jak zaktualizować przeglądarkę internetową Internet Explorer 11? Jak zainstalować wtyczki ActiveX?
Instrukcję aktualizowania przeglądarki internetowej Internet Explorer 11 znajdziesz tutaj
3 Jak skonfigurować urządzenie do pracy w sieci?
Instrukcję konfiguracji urządzenia do pracy w sieci znajdziesz tutaj
4Czy jest możliwość wysyłania powiadomień o zdarzeniu z rejestratora na adres mailowy?

Po odpowiednim skonfigurowaniu rejestratora jest możliwość przesyłania na określony przez użytkownika adres mailowy informacji o powstałym zdarzeniu alarmowym.

Na początku trzeba wejść w Menu główne -> System -> NetService. W zakładce NetService trzeba 2xkliknąć na Email.


Otwiera się nowe okno


Klikamy zezwól i po kolei uzupełniamy pola:

 • Serwer SMTP, musi być ustawiony na Gmail. Na pozostałych serwisach pocztowych funkcjonowanie może być utrudnione.
 • Port, zostawiamy domyślny czyli 25.
 • Nazwa użytkownika, wpisujemy mail założony na Gmail, który spełnia rolę maila, z którego będą wychodzić powiadomienia.
 • Hasło, wpisujemy hasło przypisane do tego maila
 • Nadawca, powtarzamy mail z nazwy użytkownika
 • Odbiorca, wpisujemy mail na który mają przychodzić powiadomienia ( nie musi być Gmail, dowolny serwis pocztowy)
 • Nazwa, wpisujemy jaką nazwę ma mieć temat maila z powiadomieniem alarmowym.

Od tej pory za każdym razem kiedy w systemie załączy się detekcja dostaniemy powiadomienie mailem. Jedyny minus usługi jest zapychanie skrzynki pocztowej alertami. Na przykład przy ustawieniu w rejestratorze nagrywania na 25 kl/s, otrzymamy 25 maili w sekundę.

5Co zrobić w sytuacji kiedy rejestrator nie wyszukuje wszystkich nagrań?

Może zdarzyć się sytuacja kiedy rejestrator nie jest w stanie wyświetlić wszystkich nagrań z danego okresu. Powodem zaistniałej sytuacji może być ustawiony za duży przedział czasowy.

W wyszukiwaniu nagrań (okno poniżej) trzeba zmniejszyć okres np. z tygodnia na jeden dzień. Zaleca się również w konfiguracji nagrywania (Menu główne->Nagrywanie->Config nagryw.) nie ustawiać długości nagrania powyżej 30 min.

6Jak skonfigurować kanały audio?
Instrukcję konfiguracji kanału audio znajdziesz tutaj
7Jaka jest zasada działania kontroli koncentrycznej?

Funkcja "kontrola koncentryczna" jest innowacyjnym rozwiązaniem ułatwiającym konfigurację ustawień w kamerze. Dzięki zastosowaniu rejestratora i kamer marki DNR, mają Państwo możliwość dokonywania wszystkich dostępnych ustawień w MENU OSD kamery z pozycji rejestratora.

Krok po kroku jak to robimy:

1. Na głównym ekranie klikamy prawy przycisk myszki w celu wywołania podręcznego MENU. Lewym klawiszem myszki klikamy na Kontrola koncentryczny.


2. Na ekranie monitora pojawia się MENU OSD z kamery, dodatkowo z panelem nawigacyjnym, który umożliwia poruszanie się po MENU.


Dzięki technologii „kontrola koncentryczna” instalacja staje się mniej kłopotliwa. W przypadku kamer zawieszonych w trudno dostępnych miejscach, żeby dokonać zmiany ustawień nie ma potrzeby być bezpośrednio przy urządzeniu. W kamerach zawieszonych na dużych wysokościach nie będzie już konieczne np. wynajmowanie podnośnika koszykowego w celu zmiany ustawień w MENU OSD kamery, możemy to zrobić z pozycji rejestrator.

8Co to są kamery wielosystemowe

Dzięki zastosowaniu technologii 4in1 w systemach CCTV kamery wielosystemowe pozwalają działać w czterech trybach video:

 • AHD
 • HDCVI
 • HDTVI
 • CVBS

Przełączanie między trybami dokonujemy za pomocą joysticka, deep switcha lub za pośrednictwem funkcji kontroli koncentrycznej (XVI) w rejestratorze gdzie wystarczy przywołać prawym przyciskiem myszy menu i wybrać "kontrola koncentryczna" (XVI). Funkcja dostępna w wybranych modelach.

parallax background
Call Now Button